pračka AEG ProSteam L7FBE68SC Zobrazit větší

pračka AEG ProSteam L7FBE68SC

Nové

předem plněná pračka • energetická třída A+++ (-30 %) • až 8 kg prádla • maximální hlučnost 51/77 dB • 1600 ot/min • 10 programů • funkce SoftPlus • technologie ProSense® • technologie ProSteam® • motor ÖKOInvertor • AquaControl • 84,7x59,7x57,1 cm

Více informací

15 290,00 Kč

Více informací

Tichá, výkonná a úsporná

Díky své extra nízké spotřebě spadá pračka AEG do energetické třídy A+++ -30%. Na jeden cyklus praní spotřebuje 0,68 kWh energie a 54 l vody. Buben o objemu 55 l pojme až 8 kg prádla. Při praní dosahuje hlučnosti 51 dB a při odstřeďování 77 dB. Během odstřeďování dosahuje maximálně 1600 otáček za minutu.


Nadstandardní výbava

Před praním máte na výběr z 10 různých programů. Přesně podle druhu prádla si můžete vybrat specifický program včetně požadované doplňkové funkce. V nabídce pak naleznete program s poloviční náplní, parní praní, zkrácený program, outdoor, jeans, lůžkoviny atd. S optimální spotřebou energie a vody vám pak pomůže funkce Fuzzy logic – množstevní automatika.

Pračka je vybavena speciální technologií ProSteam®. Díky této inovaci se vyhnete nepříjemnému žehlení košil. Stačí na začátku praní přidat parní program, který s pomocí páry po vyprání vlákna textilie narovná. Oproti běžnému praní je výsledek markantní. ProSteam® vám tak ušetří čas i energii.
Vzhled
Provedení Volně stojící
Systém vkládání Přední plnění
Barva Bílá
Vestavěný displej Ano
Uchycení dveří Levý
Výkon
Kapacita bubnu 8 kg
Maximální otáčky 1600 ot/min
Třída účinnosti mytí

Třída účinnosti mytí byla dříve uváděna přímo na energetickém štítku. Dnes se již uvádět nemusí, protože všechny myčky musejí splňovat parametry pro nejvyšší třídu účinnosti A.

A
Účinnost odstřeďování A
Časovač odloženého startu

Díky funkci odloženého startu si můžete pracovní cyklus spotřebiče naprogramovat tak, aby skončil např. o 3 až 24 hodin později. Tato funkce je užitečná, nejen pokud chcete mít vše hotovo po příchodu domů – její význam oceníte zejména tehdy, pokud se vaše sazby za elektrickou energii liší v průběhu dne.

Ano
Funkce Aquastop

Bezpečnostní systém AquaStop zajišťuje vnější ochranu pračky / myčky. Zabraňuje jakémukoliv úniku vody z přívodní hadice. V případě úniku vody vypne chod pračky / myčky, vyčerpá z ní vodu a uzavře přívodní vodovodní ventil.

Ano
Hlučnost praní 51 dB
Hlučnost praní 51 dB
Poloviční výkon

Díky funkci poloviční náplně nemusíte zbytečně čekat na to, až se naplní celá kapacita myčky. Spotřeba vody, energie a doba trvání bude přizpůsobena polovičnímu množství nádobí.

Ano
Hlučnost odstředění 79 dB, 77 dB
Programy praní
Program praní - bavlna Ano
Program sušení - eco Ano
Ergonomie
Dětský zámek

Dětský zámek slouží jako opatření proti nechtěnému vypnutí nebo přepnutí nastavení spotřebiče.

Ano
Příkon
Třída energetické účinnosti

Údaj o energetické třídě mnoho napoví o spotřebě a zejména o úsporách energie. Energetických tříd je celkem 7 (A až G), přičemž v dnešní době je běžně povoleno vyrábět spotřebiče třídy A a jejích dalších variant označených symbolem +. Čím více + se za označením nachází, tím více je daný produkt úspornější. O tom, do jaké třídy spadá právě váš spotřebič, se dozvíte z energetického štítku, kterým musí být povinně označen. Štítky najdete na běžných domácích spotřebičích, jako jsou pračky, sušičky, ledničky, mrazáky, myčky, trouby nebo sporáky. Informace o energetické třídě musejí být uvedeny i u televizí nebo žárovek.

A+++
Roční spotřeba energie při praní 137 kWh
Roční spotřeba vody při praní 10999 l
Spotřeba 2200 W
Spotřeba energie 0,68 kWh
Spotřeba energie (v pohotovosti) 0,3 W
Spotřeba vody na cyklus 54 l
Hmotnost a rozměry
Šířka 600 mm
Hloubka 600 mm, 500 mm
Výška 850 mm
Hmotnost 73,5 kg
Šířka balení 640 mm
Hloubka balení 610 mm
Výška balení 900 mm

15 Ostatní výrobky ve stejné kategorii: